Творча зустріч з Оленою Степовою. Презентація книги “Все будет Украина”


13 грудня 2014 р.

Stepova LisichanskНе пройшло й десяти днів, як Олена Степова виїхала зі свого рідного окупованого Свердловська й перебралася на Київщину, коли знову опинилася на Луганщині. Тільки приїхала вона тепер вже на декілька днів на територію, що контролюється українською владою, де її з нетерпінням чекали прихильники з презентацією книги «Все буде Україна або історії із зони АТО». Творчі зустрічі з відомою блогеркою відбулися за ініціативи і підтримки Громадської організації «ВІДРОДЖЕННЯ СХОДУ» і пройшли протягом 9-10 грудня у трьох містах: Рубіжному, Лисичанську і Сєвєродонецьку. Зустрічі відбулися за сприяння Сєвєродонецького і Лисичанського відділів Культури, Сєвєродонецького МПК, Лисичанської Центральної бібліотеки, а в м. Рубіжне – Дениса Денищенка, а також начальника відділу освіти і нач. сектору по взаємодїї з громадськими об’єднаннями. Також висловлюємо подяку Ігорю Орлу за допомогу ГО “ВІДРОДЖЕННЯ СХОДУ” в організації зустрічі в Лисичанську. Атмосфера на заходах була щирою та теплою, адже на зустріч прийшли люди, небайдужі до долі України і до тих подій, що зараз переживає наша країна.
Олена Степова – творчий псевдонім жінки, яка народилася і виросла на степовій Луганщині. І хоча вона себе письменницею не вважає, бо почала писати в Фейсбуці невеличкі історіі з життя на окупованій територіі Луганської області, ці історіі оформились У КНИГУ “СТЕПОВИХ” історій “Все будет Украина” й викликали у читачів справжній фурор! Одного ранку Олена, несподівано для себе, прокинулася знаменитою на всю країну!
Книга «Все буде Україна або історії із зони АТО» складається з оповідань про те, що бачила й відчувала сама Олена на своїй рідній землі Луганщини під час АТО. Хоча насправді це є справжня війна із обстрілами, смертями, каліцтвами, розлукою з близькими, зрадою… але, у той же час, з неймовірним єднанням тих, хто зміг залишитися людьми – «человеками», як каже Степова. Історії про жахіття війни, які охопили зараз нашу землю, були дуже зрозумілі, однак і болючі, особливо для лисичан, оскільки нещодавно вони і самі переживали це все. Тому інколи до Степової зверталися з питаннями: «Що ж робити для того щоб скоріше зупинити війну?», «Як викорінити ненависть, яка зараз руйнує і розділяє?» Олена відповідала просто: «Треба припинити ненавидіти! Лише любов один до одного, до своєї землі зупинить війну. Не можна бути патріотом, зневажаючи іншу державу, інший народ. Справжній патріот – це той хто любить свою державу і поважає сусідні. Саме цю думку я намагаюся донести й до росіян». Олена розповіла, як вибухнув інтернет після її «Письма к матери русского солдата», як їй надсилали жахливі принизливі повідомлення з образами в приват росіянки… А через певний час від тих самих жінок почали надходити вибачення і прохання: «Помогите найти сына…»

Stepova Rubizhne

-Так что, это правда, что на нашей территории были российские войска и техника?, – таке питання пролунало від однієї жіночки на зустрічі в Рубіжному.
– Так, але чому були?, – відповіла Олена, – І зараз є.
Олена Степова розповіла, як багато тисяч її підписувачів у фейсбуці з України та багатьох інших країн світу підтримують і розуміють мешканців Луганської і Донецької областей, які потерпають від окупації; як волонтери з усієї країни збирають і передають на окуповану територію Луганщини та Донеччини для мирних мешканців їжу, теплий одяг, ліки; як допомагають їм виїхати і влаштуватися у мирних містах України. А ще Олена повідомила, що останнім часом її землякам стали допомагати їжею, одягом, та добрим словом співчуття не тільки українці, а й прості мешканці прикордонних російських сіл та містечок.
Олена Степова – це людина, яка зупиняє інформаційну війну, так вважає більшість її прихильників. Її оповідання беруть за саму душу й змушують дещо по-іншому, глибше подивитися на те, що відбувається. «Зізнаюся чесно, для мене цей вечір був знаменний насамперед тим, що я значно переглянула своє ставлення до ситуації, що склалася в нашому регіоні», – пише після презентації одна дівчина. Наприкінці зустрічей Олена Степова передала волонтерам для жителів окупованих територій листи-трикутнички , які писали для Донбасса мешканці всієї України. На одному з них від Андрія з міста Тернопіль було написано російською мовою: «Донбасс , мы тебя любим и молимся за тебя».
– Ці листи – дуже важливі для тих, хто опинивися на окупованій території й живе в інформаційній ізоляції від України, каже Олена, – Щоби ті люди знали, що Україна про них пам’ятає, що Україна їх любить.
Після Презентацій найбільше книжок було розкуплено в Сєвєродонецьку – майже 90 екземплярів! Всім бажаючим навіть не вистачило!

Stepova Severodonetsk
«Все буде Україна!» запевнила усіх незламна, світла, смілива Олена Степова. А сєвєродончанка Маргарита Чумак, подарувала Олені на пам’ять про Сєвєродонецьк власноруч зв’язаний шарф з написом: «Все буде Україна!». Вже пізніше Маргарита напише: «У Сєвєродонецьку книг не вистачило !!! Сєвєродонецьк, як же я люблю тебе за це! Головний месседж зустрічі: “Патріотизм – це любов!” Любов до своєї країни, до свого міста, до своїх сусідів, до своєї землі … Сльози наверталися неодноразово. Вони обов’язково розтоплять шматочки льоду, які вп’ялися в серця наших земляків, що складають слово “Новоросія”. Це слово розтане і випарується від променів сонця, яке зійшло в степах Донбасу. Люди тягнуться до цього тепла і йдуть на світло – як до матері Терези або за Махатма Ганді. Все, буде ЛЮБОВ! Все буде Україна!»
«Олена буквально заряджала своїм оптимізмом і вірою в те, що Україна відродиться. Дуже хотілося б, щоб зал був заповнений не тільки патріотами, душа яких болить за Україну, а й передусім тими, хто неадекватно сприйняв те, що трапилося, зненавидівши свою Батьківщину», – пише після зустрічі сєвєродончанка Ольга, – « І, звичайно ж, надихає те, що в Україні, і найголовніше, на Донбасі є люди, подібні Олені Степовий, яка незважаючи на важкі випробування, через які їй судилося пройти, зуміла зберегти й виростити в собі ту Любов, яка зараз так потрібна кожному з нас, і знайшла в собі сили понести це Світло людям».

StepovaГО “ВІДРОДЖЕННЯ СХОДУ” висловлює щиру подяку Олені Степовій за те, що вона знайшла можливість приїхати до нас, за тепло і любов, які нам подарувала. Будемо з нетерпінням чекати на нові зустрічі з Оленою, яка невдовзі планує приїхати до нас ще.
ГО “ВІДРОДЖЕННЯ СХОДУ”
Матеріал підготували:
Вікторія Нікольська
Людмила Сінельнік
Жанна Тур

10 грудня 2014 р.

 

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *