В Сєверодонецьку відкрилися безкоштовні курси української мови!


5 квітня 2015 р. ·

Мова — краса спілкування, 11133807_805600046190300_4903242417569017884_n
Мова — як сонце ясне,
Мова — то предків надбання,
Мова — багатство моє.
(Ф. Пантов)

П’ятого квітня 2015 року в Сєверодонецьку стартували Безкоштовні курси української мови в рамках Всеукраїнського благодійного проекту, що реалізується за підтримки ГО «Український світ» та Всеукраїнського комітету захисту української мови, які надали навчальну програму. Ініціатором і організатором курсів в Сєверодонецьку стала Громадська організація «ВІДРОДЖЕННЯ СХОДУ», а Міський відділ культури сприяв цієї ініціативі. Урочисте відкриття безкоштовних курсів української мови для мешканців міста відбулося в читальній залі Сєверодонецької Міської публічної бібліотеки. З привітальним словом виступили голова ГО «ВІДРОДЖЕННЯ СХОДУ» Вікторія Нікольська та начальник відділу Культури Сєверодонецької міської ради Кристина Бойкова. Також на захід була запрошена гордість Сєверодонецька – українська письменниця, член Національної спілки письменників України Світлана Талан, яка теж виступила з привітальною промовою і назвала відкриття перших безкоштовних курсів української мови в Сєверодонецьку історичною подією.
Сьогодні проблема знання та спілкування українською мовою є, як ніколи, важливою і актуальною, адже мова є тим наріжним каменем, який єднає суспільство, дозволяє ідентифікувати себе як представника української наці, відкриває багатий світ української культури і традицій. Крім того у тих частинах Луганщини, де мешканці у своєму повсякденному житті спілкувались переважно російською і зневажали українську мову, не відчували себе у повній мірі громадянами України, зараз триває війна, і вони пізнають усі принади «Руського міра», який несе з собою занепад, руйнацію і смерті.

10941906_805601152856856_3576528615861390935_n
Такий захід, як курси української мови, в Сєверодонецьку буде проходити вперше. З усіх бажаючих мешканців міста була створена група, дехто, зі слухачів курсів, має базовий рівень знання української мови, а дехто взагалі починає вчити майже з нуля. Веде курси української мови вчителька української мови і літератури Ганна Дубинська, учасниця ГО «Відродження сходу», вимушена переселенка з Луганська, щира людина, що вболіває за долю рідної Батьківщини і робить свій внесок у спільну боротьбу за Україну і консолідацію українського суспільства на сході. Тож побажаємо успіхів і наснаги у вивченні української мови, і відкритті чудового світу української літератури усім слухачам курсів. Будемо сподіватись, що сьогоднішня подія стане доброю традицією і початком поширення української мови в Сєверодонецьку.
Висловлюємо подяку за допомогу в наданні літератури Олесю Донію, Анастасії Розлуцькій і Ірині Кельнер.

ГО “ВІДРОДЖЕННЯ СХОДУ”

05.04.2015 р.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *