Літературно-музичний фестиваль “Українська весна” в Сєверодонецьку 1


3 березень 2015 р.

11042954_785623994854572_8492907113887234494_nСправжня «Українська весна» завітала на днях до прифронтового Сєвєродонецька! Дводенний літературно-музичний фестиваль, організований мистецьким об’єднанням “Остання барикада”,  відбувся 28 лютого – 1 березня на запрошення і за підтримки ГО “ВІДРОДЖЕННЯ СХОДУ” та за сприяння  відділу Культури Сєвєродонецької міської ради й зібрав чимало прихильників сучасної української літератури та музики. На противагу минулорічній «Русской весне», що принесла на нашу українську землю війну, смерті та руйнування , «Українська весна» подарувала безліч позитиву, гарного настрою і драйву. Ціле сузір’я талановитих сучасних українських письменників, поетів, музикантів, відомих не тільки в Україні, а й за її межами, протягом двох днів радувало сєверодончан своєю творчістю. Втретє до нашого міста завітав ініціатор і натхненник фестивалю – Сергій Жадан, який читав свої нові поезії зі сцени Міського палацу культури. Також мешканці міста мали змогу познайомитися з творчістю Ірини Цілик, авторки тексту пісні «Повертайся живим», яку виконують сестри Тельнюк та гурт Kozak System. Молодий поет Олександр Демченко, який, до речі, вже вдруге завітав до Сєверодонецька, читав свої вірші присвячені славетному поету зі сходу України Василю Стусу. Андрій Курков презентував уривки зі своєї нової книги «Щоденники Майдану», підкорив слухача тонким гумором, розповів деякі події зі свого життя, але найбільш розважив публіку казочкою про їжачка, яку розповів на прохання присутніх з залі українських військових, що зараз знаходяться у нашому місті. Маря’на Садовська, талановита співачка, що спеціально приїхала на фестиваль з Німеччини, зачарувала глядацьку залу самобутніми, старовинними українськими народними піснями, які вона виконує під акомпанемент індійської гармоні, а менера виконання та тембр голосу не залишають байдужим жодного зі слухачів. https://www.youtube.com/watch?v=GstVwpYwK-Q
Другий день літературно-музичного фестивалю «Українська весна» подарував сєвєродончанам знайомство відомими постатями сучасної української поезії: Дмитром Лазуткіним, який є авторм тексту пісні гурту Kozak System «Така спокуслива», Світланою Поваляєвою, Анною Малігон, Оленою Рибкою. Драйвовим дарунком для молоді міста став виступ Сергія Жадана разом із гуртом “Собаки у космосі” та гурту Kozak System, осільки всидіти на місці під запальний ска, панк і рок просто неможливо! Тож молодь танцювала та підспівувала біля сцени. Особливо розчулило, коли дівчата почали запрошувати на танець військових, що були присутні в залі, і преред сценою закружляли пари. Закінчився фестиваль спільним виконанням глядачами та учасниками фестивалю Гімну України. 
Ну а після концерту гурт Kozak System подарував сєвєродончанам ще один ексклюзивний виступ
Величезна подяка мистецькому об’єднанню «Остання барикада» за організацію такого чудового українського свята! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю на культурно-просвітницій ниві нашого міста.

Матеріал підготувала Олександра Данько


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

One thought on “Літературно-музичний фестиваль “Українська весна” в Сєверодонецьку