Презентація книги Світлани Талан “Оголений нерв” на Луганщині


· 8 червня 2015 р

11253589_838973562852948_3550843731571583049_nМинулого тижня за підтримки ГО «ВІДРОДЖЕННЯ СХОДУ», відбулися творчі зустрічі з українською письменницею, членом Національної спілки письменників України, лауреатом премії «Коронація слова 2011», сєверодончанкою Світланою Талан. Ці зустрічі відбулися у містах Рубіжне, Лисичанськ та Сватове, де авторка презентувала свою нову книгу «Оголений нерв», присвячену буремним подіям минулого року і окупації нашого регіону незаконними збройними формуваннями. Дуже приємно бачити на таких заходах людей, що приходять у вишиванках, з елементами української символіки в прикрасах, та стрічках на торбинках.Все це свідчення того, що усі ми – українці, і це – наша земля, хто б що не казав. А самі творчі зустрічі – це свідчення того, що українська мова і сучасна література викликає цікавість у мешканців нашого регіону.
Третього червня відбулася творча зустріч у літературній вітальні Рубіжанської центральної міської бібліотеки, яка стала дебютом у презентації на теренах Луганщини цього актуального гостросоціального твору про наше сьогодення, адже події, яким присвячено роман «Оголений нерв», не оминули жодного з нас, і ми всі є живими свідками найсучаснішої історії України, що відбувається на наших очах. На жаль, рубіжанський відділ Культури, до якого ми звернулися за сприянням, не на достатньому рівні розрекламував цю подію, і багато рубіжан взнали про творчу зустріч вже після її проведення. Але ті рубіжани, яким пощастило, мали безпосередню можливість поспілкуватися зі Світланою Талан, обговорити нову книгу та її попередні твори: «Коли ти поруч», «Помилка», «Не вурдалаки», «Розколоте небо».

11113614_838972929519678_4213512957599829560_nНаступного дня, четвертого червня, творча зустріч відбулася у Лисичанському краєзнавчому музеї, в тій частині експозиції, що представляє собою традиційну українську світлицю, де представлені стародавні речі з побуту українців, зразки українського костюму: вишиванки, керсетки, а також вишиті рушники, що й досі супроводжують нас в урочисті моменти нашого життя і є тією майже сакральною сполучною ланкою між поколіннями українців. Саме в такий атмосфері української хати відбулося обговорення з читачами і прихильниками творчості нової книги Світлани Талан, яких на зустріч прийшло чимало, адже ці жахливі події минулого літа мешканців сусіднього Лисичанська зачепили найбільше, особливо це відчутно поряд із розбомбленими будинками і спорудами, що є у місті.
Ну а п’ятого червня творча зустріч з письменницею відбулася у Сватово, куди прийшло хоч і небагато людей, але захід пройшов в надзвичайно теплій і щирій обстановці, адже на презентацію завітали справжні прихильники Світлани Талан, які вже давно з нетерпінням чекали цю подію.

Сам «Оголений нерв» – це літературне перероблення трагічних подій, спроби відшукати причини того, чому все це відбулося, як так могло статися, що в одну мить рідні і близькі люди стають чужими, або ворогами одне одному, адже так само все це відбулося в родині головної героїні Насті Агафонової, бо її родина так само розділилася на два протилежні табори: син патріот України, який бореться за рідну землю із сепаратистами, а донька навпаки приєднується до лав незаконних збройних формувань. Так само проходить розкол поміж друзями сина головної героїні, бо ці події, як гостре лезо, розрізали по живому і родини, і дружбу, оголили сутність кожного, і не лише у книзі, а й у реальному житті. Мабуть саме тому ця книга має назву «Оголений нерв», що пульсує і болить. Як розповідала сама пані Світлана, написання цього твору було порятунком від дійсності під час окупації і особливо – під час бойових дій у нашому регіоні, бо саме в цей період було загострення всіх відчуттів, і легше писалося про те, що відчувають герої книги, а ніж після звільнення Сєвєродонецька і відносного миру у нашому місті.

11390087_838972732853031_503121694744304923_n«Оголений нерв» авторка писала десять місяців, і у травні цього року він побачив світ у друкованому вигляді. І зараз у нас усіх є можливість прочитати цю книгу, поміркувати над подіями минулого року, зробити певні і необхідні висновки, адже життя під мирним небом на рідній українській землі вартує набагато дорожче, а ніж міфічні, примарні і вбивчі ідеї, які поширює колись «братній» нам північний сусід.
Тож раджу і запрошую усіх на творчу зустріч із нашою землячкою, українською письменницею, пані Світланю Талан, що відбудеться 10 червня о 16-00 у приміщенні Сєвєродонецької міської публічної бібліотеки, приходьте, буде цікаво!

Олександра Данько.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *