В Сєвєродонецьку пройшов Антикорупційний форум


DSC_122513 березня 2016 року Атикорупційний форум, який крокує містами України, дістався й до Сєвєродонецька. Організаторами форуму виступив Всеукраїнський РУХ за очищення й ініціативна група місцевих патріотів, якій активно допомогав в організації народний депутат Михайло Кобцев. Ця визначна подія для нашого міста привернула увагу багатьох мешканців Луганської області, яких обурює корупція в Україні і які дійсно мають бажання й волю побороти це ганебне явище в нашій країні. Крім сєвєродончан на форум з’їхалися учасники з Рубіжного, Лисичанська, Щастя, та інших міст Луганщини. Були навіть гості з Донеччини, з міста Бахмут. Зал Сєвєродонецького Міського Палацу культури, де проходив форум, був переповнений вщент, включно з балконом, люди стояли навіть в проходах. І це й не дивно, адже до Сєвєродонецька на форум приїхав сам Міхеіл Саакашвілі – успішний реформатор, Президент, який за каденцію свого правління зміг побороти корупцію в Грузіїі, де справді відбулися глибокі та ефективні перетворення, і вивів її на зовсім інший рівень. 10271571_176575472731526_3876195484080472941_n
За підсумками 2010 року Грузія посіла перше місце у світі згідно рейтингу Transperancy International за критерієм відносного зниження рівня корупції та друге – за ефективністю дій національного Уряду у боротьбі з корупцією, згідно з оцінкою громадськості. У 2010 році лише 2% населення Грузії відповіли ствердно на питання про те, що давали хабар протягом попереднього року. Згідно з міжнародним дослідженням, проведеним НУО «Міжнародне бюро вивчення суспільної думки у Грузії» (Georgia Opinion Research Bureau International, GORBI) у 2011 р., рівень злочинності у країні значно знизився та наблизився до найкращих показників у Європі. У 2012 році у рейтингу «Легкості ведення бізнесу» (Doing Business) Грузія піднялась на 16-ту сходинку та перебуває поруч з багатьма розвиненими країнами-членами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Антикорупційний форум в Сєвєродонецьку відбувся дещо в іншому форматі в порівнянні з попередніми великими форумами, які пройшли у Києві і Харкові, але пори це пройшов у надзвичайно теплій атмосфері. Гості сказали, що навіть не очікували такого теплого прийому в Сєвєродонецьку! Із спікерів у наше прифронтове місто зміг прибути тільки Народний депутат Михайло Кобцев, який розповів присутнім про свій досвід боротьби з корупцією, про Всеукраїнський РУХ за очищення та Антикорупційні форуми, що пройшли вже в інших містах України. Основною ж частиною Форуму був виступ Міхеіла Саакашвілі, який прибув на Луганщину ще вдень й одразу поїхав до наших бійців у місто Щастя. Прибувши в Сєвєродонецьк, він в першу чергу відправився на одну з центральних площ міста, де проходило святкування Масляної, щоб безпосередньо поспілкуватися із сєвєродончанами. На Антикорупційному форумі Міхеіл Саакашвілі розповів своє бачення боротьби з корупцією й побудови квітучої України.
“Потрібно зробити для України кілька фундаментальних речей. Перше – зменшення податків. Друге – провести прозору приватизацію. Не можна заздалегідь відомим прізвищами роздавати підприємства. А тепер про землю. У нас в Україні реально є латифундисти. Всі люди при владі, а це заходи, депутати, народні депутати мають землю. І не просто вона у них є, вони їй торгують. Тобто формально земля у бабусь, але реально у латифундистів. У країні є підпільний ринок землі. Треба цим питанням займатися. Третя важлива справа – займатися посадками. У нас є люди в країні, які при будь-якій владі є недоторканними. Які постійно все вирішують за людей і стоять над людьми. У нас реально феодальний лад. Скрізь одні васали, які розділили всю країну на свої контрольовані території.”

“Коли ми внесли Одеський пакет реформ, нам в Кабміні сказали, що він сепаратистський в плані землі. Тобто виходить, якщо ти не пішов на поклін до п’ятдесяти чиновникам, значить ти сепаратист. У нас великі проблеми в Луганській і Донецькій областях. В першу чергу проблеми через олігархату, який відбирав і відбирає останні гроші у простих людей. Це не справедливо. Коли в Польщі початок реформ, вона була бідніша за Україну. Зараз Польща в 5-6 разів багатшими. В чому різниця? У Польщі не було Ахметова, а в Україні є. Але середньостатистичний поляк живе в п’ять разів краще і багатше, ніж звичайний українець. Але у нас набагато є кращі ресурси, ніж у Польщі. У нас найкращий людський ресурс, ніж був у Польщі! Тому коли мені говорять, що у нас проблеми з-за війни, через агресію, я не згоден. Я вважаю, що в першу чергу всі проблеми в країні через корупцію і крадіжки. Тому що гроші виділяються олігархату, розподіляються по потокам, на яких сидять “потрібні люди. Ось, все просто. Звідти і погані дороги, непобудовані лікарні, школи і т.д. Влада в Україні змінювалася, а олігархи не змінювалися. Виходить, що вони призначили країні “директора”. Нам що, потрібно знову віддати на відкуп  Луганську область олігархові? Ні!  Потрібно сюди влити гроші, розвивати і примножувати багатства цього регіону! Ми так зробили в Грузії, саме там де був набагато вище сепаратизм. Ми зробили дороги, школи, лікарні, яких немає в Україні. І все, сепаратизм закінчився. В Україні повинна бути створена нормальна державність, раз і назавжди! “- констатував Міхеіл Саакашвілі. DSC_1237
Учасники Форуму дуже тепло зустрічали пана Міхеіла, неодноразово переривали його виступ аплодисментами. Наприкінці відбулося живе спілкування, де Міхеіл Саакашвілі відповідав на запитання небайдужих жителів Луганшини.

Вікторія Нікольська

 

Більш докладно  на сторінці  Сєвєродонецьк. РУХ за очищення

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *