«Весняний розмай» в Сєвєродонецьку


IMG_2831Справжнє весняне свято подарував сєвєродончанам ансамбль пісні і танцю «Радани» Луганської обласної філармонії! 02 квітня 2016 р.   у концертній залі Сєвєродонецького обласного музичного училища імені С.С. Прокоф’єва відбувся перший весняний театралізований концерт «Весняний розмай». Українські пісні, зокрема й веснянки, супроводжувались яскравим театральним дійством в кращих українських народних традиціях. На честь вступу весни у свої права, буйства і розмаїття природи, що нарешті прокинулась, а також багатства майбутнього врожаю, наші предки співали веснянки.

 

 

IMG_2859Веснянки — це календарно-обрядові пісні весняного циклу, які мають закличний характер і сприймаються як звертання до весни, до істот та речей, що асоціюються з нею. За допомогою веснянок люди передавали свою енергію природі, щоб усе живе навколо прокинулося і знову ожило. Веснянки співаються майже завжди одночасно з танцями та іграми, які мають «закликати» весну та добрий урожай. В деяких місцевостях веснянки ще називали гаївками, маївками, риндзівками та гагілками. Це напрочуд мелодійні та ніжні пісні були своєрідними магічними замовляннями, спрямованими на те, щоб прискорити весняні переміни: ліс — зазеленіти, траву — прорости, посіви — піднятись, квіти — розцвісти. Але, попри все, найголовнішим залишається те, що усі веснянки, як би їх не називали – це ті пісні, що звеселяють людей, несуть в їхні душі красу та оптимізм та є дорогоцінним скарбом ранньої культури наших прапрадідів.

IMG_2875Це вже не перший концерт цього молодого талановитого колективу на чолі з художнім керівником Іллею Ханенко. Наприкінці 2015 р., директор Луганської обласної філармонії Ігор Вікторович Шаповалов представив новий ансамбль пісні і танцю «Радани», який подарував глядачам концерт «З Батьківщиною в серці», а в січні 2016 -святковий концерт “На рік добрий, на вік довгий”. В репертуарі яскравих, молодих, талановитих артистів- безліч українських народних пісень, пронизаних незламним та неповторним українським духом, твори українських композиторів, святкові колядки, щедрівки, веснянки, народні танці.Крім того в репертуарі є й твори молодих українських композиторів, сповнених любові до Батьківщини.

 

IMG_2880Приємно усвідомлювати, що після багаторічного засилля російського шансону і “низькопробної попси» на Луганщині на професійному рівні,  нарешті, почала відроджуватися українська культура і народні традиції.

 

 

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *