Юрій Іздрик і Ірина Цілик в Сєвєродонецьку


DSC_1245Весна завжди надихає жити й творити, адже весна це – відродження. Навіть дощі весною сприймаються якось зовсім по-іншому, в них намагаєшся відчути щось музичне, або поетичне. А учорашній, трохи дощовий день, на вечір просяяв сонцем і подарував усім охочім чарівний вечір сучасної української поезії в малій залі Сєвєродонецького Міського Палацу культури. 26 квітня 2016 р. наше місто відвідали сучасні майстри українського слова Юрій Іздрик та Ірина Цілик. Ця зустріч відбулася завдяки проекту «Мережа», організатором якого є Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ, президент якої – Святослав Померанцев прибув в Сєвєродонецьк разом з письменниками. Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та за сприяння і підтримки місцевих громадських активістів. В Сєверодонецьку зустріч відбулася за підтримки ГО “Відродження сходу” та за сприяння відділу Культури Сєверодонецької міської ради.
IMG_2961Сєвєродончани, як і зазвичай, дуже тепло зустрічали письменників. Слід зауважити, що серед глядачів були й давні прихильники Юрія Іздрика, які навіть цитували рядки з його творів, адже Іздрика вважають живим класиком української постмодерної прози! Але в залі були й такі, хто вперше відкрив для себе творчість нашого сучасника, талановитого поета і прозаїка. Пан Юрій презентував свою нову книгу «Summa», яку він написав у співавторстві з журналісткою Євгенією Нестерович, поділився з аудиторією історією написання цього твору, який він позиціонує, як довідник для тих, хто потрапив на цю планету та містить у собі дефініції явищ і предметів, які на ній існують. Після чого дав можливість насолодитися публіці своїми поезіями, які вражають різноплановістю, незвичністю і глибиною. Дуже цікавими, яскравими виявилися і вірші Ю. Іздрика, які є тестами пісень хіп-хоп гурту «Драм театр», нікого не залишив байдужим його гумористичний вірш про курку гриль.

DSC_1265
Пані Ірина Цілик, молода українська поетка, талановита, тендітна й вродлива пані, яка, до речі, відвідує Сєвєродонецьк вже вдруге,презентувала свою нову збірку віршів «Глибина різкості». Дуже вражаючими є вірші розділу «В’єтнамки і берці», які присвячені буремним військовим подіям на сході нашої багатостраждальної України, а нам – мешканцям сходу ці події знайомі до болю, так само, як і Ірині, чоловік якої зараз находиться в лавах української армії. Ці її вірші проникають глибоко у душу і викликають багато емоцій. Вірші з розділу «Гербарій» присвячені дитячім спогадам та родині авторки спонукають до спогадів про власні родини.
DSC_1288

Уся винятковість таких зустрічей із сучасними письменниками, які відбуваються у Сєвєродонецьку, полягає у їх камерній атмосфері, де кожен охочий має змогу задати запитання авторам і отримати відповідь. Виникає безпосереднє живе спілкування глядацької аудиторії з запрошеними літераторами, а це вартує того, щоб відвідувати подібні заходи. До того ж, завжди є нагода аби придбати книгу з особистим автографом автора, а це, повірте, набагато цікавіше, а ніж просто придбати книгу у книгарні. Тож будемо сподіватися, що до нашого міста знов завітають майстри сучасного українського слова і подарують нам насолоду від сучасної української прози та поезії.
В організації зустрічі з письменниками взяли участь активісти ГО “Відродження сходу”: В.Нікольська, О.Вакуленко, В.Панченко, О.Данько, В.Придатько.

Фотоальбом –  Юрій Іздрик і Ірина Цілик в Сєвєродонецьку

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *