День вишиванки в Сєвєродонецьку


Вишиванка – символ Батьківщини,DSC_1388

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші.

(Юрій Лазірко)

DSC_1373

19 травня 2016 року Сєвєродонецьк активно приєднався до святкування Дня вишиванки, який традиційно відзначається  у третій четвер травня  вже десятий рік поспіль. Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, завдяки якому вдається зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. День вишиванки єднає українців незалежно від їхньої статі, соціального статусу, віросповідань чи політичних поглядів. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Воно вкрай важливе саме сьогодні, адже символізує, що українці єдині і незборимі.

DSC_1393Всеукраїнське свято «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році, яка запропонувала однокурсникам якогось дня разом одягати вишиті сорочки. У перший рік свята у 2007 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. У 2016 році Україна відсвяткувала його вже десятий рік поспіль.

IMG_3102Українська вишиванка – є носієм традицій та ілюстрацією патріотизму.  Здавна вишиванка вважається символом і гордістю української культури. Вона зберігає в собі моменти історії, передає традиції наших предків, уособлює дух нації. Від часів появи вишиванки і до сьогодні – це не просто предмет національного одягу, а й оберіг. З давніх часів і до наших днів налічується чимало випадків, коли сорочка, вишита дбайливими руками люблячої людини, не раз рятувала від нещасть і постійно повертала до рідного порогу. Наші предки вірили в силу вишитих візерунків і вважали вишиванку надійним оберегом від бід і неприємностей.

IMG_3081Попри те, що свято День вишиванки не передбачає обов’язкових заходів, а  запрошує кожного свідомого громадянина  одягнути в цей день  вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання, кожного року все більше міст  України  приєднуються до активного святкування,  і  з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки.   І дуже приємно, що цьогоріч Луганщина і Донеччина не стала виключенням й активно приєдналася до святкування Дня вишиванки. В Сєвєродонецьку пройшла хода вишиванок, після чого відбувся святковий концерт за участю артистів  Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру та Міського Палацу культури.

DSC_1402Наприкінці свята маленьких учасників акції очікував приємний сюрприз: місцеві волонтери організували  дарування дітям українських книжок, які передали для сходу мешканці західної України.

Сьогодні українські вишиванки набувають все більше популярності в Україні. Носіння вишиванок символізує повернення суспільства до своїх національних та культурних витоків. Їх носять і дорослі й  діти, і чоловіки, і жінки. І якщо раніше подібний одяг одягали лише на тематичні заходи, то сьогодні вишиті сорочки стали невід’ємною частиною повсякденного і ділового гардеробу.

 

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *