На Луганщині відзначили День працівників культури


dsc_23049 листопада, разом із Днем української писемності та мови, в Україні відзначається День працівників культури і майстрів народного мистецтва. Всеукраїнський день працівників культури було засновано з метою відзначити вагомий вклад творчих особистостей у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність. Саме завдяки відданим своїй справі митцям українська культура змогла зберегти свою самобутність, незважаючи на потужні натиски багатьох агресорів, і зайняти гідне місце серед світових культур. Українська культура консолідує на розвиток держави, розкриває нашу сутність та учить нас бути українцями, де б ми не були. Без традиції — нема культури, а без культури — нема нації. dsc_2296https://www.work.ua/ua/holidays/207/
Напередодні свята, 08 листопада 2016 року, святкові урочистості пройшли у концертній залі Сєвєродонецького обласного музичного училища ім. С.Прокоф’єва, куди з’їхалися працівники культури зі всієї Луганської області. На початку заходу зі сцени виступив голова Луганської ВЦА Юрій Гарбуз, який привітав присутніх з професійним святом. З теплими привітальними словами звернулася до присутніх начальник управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адмінстрації Аліна Адамчук. Після чого відбулося нагородження кращих працівників культури.


dsc_2317Від імені Громадської організації «Відродження сходу» і Дому книги «Еней» (керівник Володимир Дериведмідь,м.Бахмут) з привітальним словом виступила голова ГО «Відродження сходу» Вікторія Нікольська. З нагоди свята ці організації підготували подарунки для всіх музичних шкіл Луганської області і шкіл мистецтв – збірник українських пісень з фортепіанним викладенням упорядника М.Сікори «Ой, у гаю, при Дунаю», куди увійшли 140 творів, а також музичний диск з українськими піснями у виконанні відомих гуртів: «Тінь сонця», «Гайдамаки», «Друже музико», «Vroda»/ «Без обмежень», лідера гурту Kozak System Івана Леньо та інших виконавців. 

 

dsc_2319Вікторія Нікольська запросила представників всіх шкіл Луганської області по закінченню заходу підійти у хол і отримати подарунки – по одному примірнику для кожної школи. Також пісенник і диск було подаровано Сєвєронецькому обласному музичному училищу ім.С.Прокоф’єва та Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театру .
Завершились урочистості виступом українського вокального дуету заслужених артисток України Лесі та Галі Тельнюк, які подарували працівникам культури чудовий концерт.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *