Екскурсія у музей “Меморіал жертв Голодомору”


dsc03902У неділю, 27 листопада 2016 року, група з мешканців Сєвєродонецька, Лисичанська та Рубіжного за ініціативи ГО “Відродження сходу” відвідала Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» в місті Київ з нагоди 84 роковини геноциду українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років, організованого комуністичною владою колишнього СРСР, який забрав життя понад 7 мільйонів чоловік, і вшанувала пам’ять загиблих.

Меморіал жертв Голодомору зведений у 2008 – 2010 роках це місце скорботи і вшанування пам’яті мільйонів українців знищених і зморених штучно створеним голодом 1932 – 1933 років. Цей геноцид спрямований на знищення українців і українського селянства, як носіїв мови, культури, традицій та звичаїв увійшов у історію людства як Голодомор.
dsc03920

Символічним є вхід на територію меморіального комплексу, який представлений двома кам’яними янголами, що схилилися у поминальній молитві за безневинно закатованими і приреченими на голод людьми. А посеред площі, яка має назву «Жорна долі», встановлено скульптуру дівчинки, виснаженої голодом, яка схрестила на груди руки притискаючи до неї п’ять колосків пшениці, що нагадують про сумнозвісний «Закон про п’ять колосків» за яким страчували навіть малолітніх дітей, які намагалися врятуватися від голодної смерті. Бо цей нелюдський закон прирівнював до крадіжки державного майна навіть декілька колосків зірваних дитиною чи декілька замерзлих картоплин знайдених на колгоспному полі. Центром меморіалу є свіча пам’яті, як символ незнищенності пам’яті українського народу про Голодомор в якій розташовано музей.
dsc03945Експозиція музею представлена по колу в центрі якої розташовано алтар пам’яті з хрестом на чотири сторони світу, адже Голодомор пройшов по всій території України що входила до складу УРСР на період 1932 -1933 рр., а над хрестом під самою стелею висить металевий павук, який зазвичай виготовляють із соломи на різдвяні свята і є символом всесвіту і буття. Символічно представлено у музеї і кількість жертв Голодомору у вигляді зерен пшениці, де кожна зернинка це чиєсь життя, що забрала кістлява рука голодної смерті. Особливо символічно показано кількість українців, що помирали страшною голодною смертю кожен день, годину і хвилину, ніби у човні Харона, що видовбаний зі стовбура дерева, вкритий чорною тканиною насипані три різні купки пшеничних зерен, особливо моторошно стає, коли уявляєш за цими зернами чиїсь життя та долі.

dsc03943Також у музеї представлено 19 томів Національної Книги Пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років, це мартиролог, що містить імена про майже 900 тисяч загиблих. Кожен том цієї книги це область України що постраждала від геноциду. Паралельно в музеї ведуть Національну книгу пам’яті, в яку кожен може додати своїх загиблих від Голодомору 1932 -1933 родичів, якщо їх імена не записано у Національну Книгу Пам’яті жертв Голодомору. Також в залі розташовані моноблоки, які наповнені архівними документами, фотографіями, свідченнями очевидців та картами проекту «Цифровий атлас Голодомору».
У екскурсію по експозиції музею також увійшов перегляд документальної стрічки створеної за архівними відео та фотоматеріалами, які відображують вісі жахи геноциду, що випав на долю українського народу. На виході з музею розташовано дзвін, і кожен може вдарити в нього віддаючи шану жертвам Голодомору, що ми і мали нагоду зробити цього дня.
Ми – нащадки тих українців, хто вижив маємо пам’ятати про тих, чиї життя відібрав геноцид влаштований злочинним комуністичним режимом і передавати пам’ять про цю жахливу сторінку історії нашого народу наступним поколінням.
Щиро дякуємо Національному музею «Меморіал жертв Голодомору» за безкоштовну екскурсію для мешканців Луганщини!
Матеріал підготувала Олександра Данько.

Фотоальбом album: Екскурсія у музей “Меморіал жертв Голодомору”

dsc03924dsc03904

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *