День народження Великого Кобзаря в Сєверодонецьку


DSC_2401В Сєвєродонецьку у патріотів України існує багаторічна традиція: щороку 9 березня, на День народження Шевченка, збиратися зранку біля бюсту Великого Кобзаря, покладати квіти, читати його вірші. У 2015 році, через кілька місяців після звільнення Сєвєродонецька від окупації, святкування 201-ї річниці з Дня народження Шевченка вперше відбулося особливо урочисто – за участю обласної влади, тоді свято припало на вихідний день, і прийшло на нього кілька сотень людей. Минулого року 9 березня 2016 припало на будній день і відзначалося хоч і скромніше, але все одно урочисто. А ось цьогоріч в Сєвєродонецьку, який став обласним центром Луганщини, влада несподівано повністю проігнорувала День народження нашого Великого Кобзаря – Тараса Шевченка, причому, як місцева, так і обласна. Не було жодних анонсів і оголошень щодо проведення святкових заходів в Сєвєродонецьку, та й представники влади цього дня ніде в місті не були помічені – склалося враження, що вони про цей День просто забули. І тільки громадські активісти не зрадили традиції – попри робочий день, хоч і в невеликій кількості, але люди зібрались.
DSC_23899 березня 2017 р. вшанувати пам’ять видатного українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка і покласти квіти до його пам’ятника зібралися учасники ГО «Відродження сходу» та небайдужі мешканці Сєвєродонецька. Крім квітів, вже традиційно принесли із собою на свято українську національну символіку і книжку «Кобзар». І не завадила та обставина, що бюст Кобзаря зараз знаходиться за будівельним парканом театру, який реконструюють . Адже люди прийшли за покликом серця, бо для кожного українця Шевченкове слово – це частина його суті, генетична пам’ять поколінь, а зміст його творів не втратив актуальності навіть через двісті років. «Дуже шкода, що за 25 років незалежності наша держава так і не спромоглася зробити День народження Шевченка державним святом», – зауважила голова ГО «Відродження сходу» Вікторія Нікольська, – «І ми дуже сподіваємося, що влада, нарешті, дослухається до думки громадськості та ініціатив Інституту Національної Пам’яті України, який теж запропонував зробити 9 березня державним святом».
DSC_2402Після покладання квітів видатному Кобзареві , активісти читали його твори, зокрема: «Розрита могила», «Мені однаково чи буду…», “Любітеся, брати мої, Украйну любіте…” та інші.
Таким видалося вшанування 203 річниці з дня народження Т. Г. Шевченка у нашому місті. Будемо сподіватися, що наступна річниця пройде більш урочисто у відновленому сквері біля театру і цей куточок стане окрасою Сєвєродонецька.

Фотоальбом – День народження Кобзаря

 

 

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *