Випускникам Безкоштовних курсів української в Сєверодонецьку вручили Сертифікати


DSC_237202 квітня 2017 р. В Сєверодонецьку відбулася підсумкова атестація і урочисте вручення Сертифікатів випускникам Безкоштовних курсів української мови в Сєверодонецьку. Це вже друга група випускників в нашому місті, які поглиблювали свої знання української в рамках всеукраїнського благодійного проекту, що був ініційований Олесем Донієм кілька років тому , і до якого Сєвєродонецьк приєднався вперше 5 квітня 2015 року за підтримки Комітету захисту української мови і ГО Український світ”, які надали навчальну програму. Ініціатором і організатором Безкоштовних курсів української мови в Сєверодонецьку виступила Громадська організація “ВІДРОДЖЕННЯ СХОДУ”,а за сприяння Відділу культури Сєвєродонецької міської ради для занять було виділено приміщення читальної зали Міської Публічної бібліотеки.
DSC_2381

Протягом п’яти місяців слухачі Безкоштовних курсів української відвідували заняття, щоб поглибити свої знання української й подолати мовний бар’єр. Цього разу складнощі виникли через часту зміну викладачів, адже Г.Саган, яка змогла провести всього 3 заняття, змінила викладач української Тетяна Кукуста, а закінчувала вже заняття випускниця філологічного факультету Анастасія Єдаменко, яка й приймала підсумкову атестацію. Попри те, що на курси записалося понад 30 чоловік, Сертифікати отримали тільки одинадцять осіб – ті, хто регулярно відвідував курси і склав підсумкову атестацію. «Цього разу у нас була дуже потужна група і люди здебільшого прийшли у пошуках україномовного середовища, щоб поглибити свій рівень знань й подолати мовний бар’єр для переходу на українську в повсякденному житті», – зазначає голова Громадської організації «Відродження сходу» Вікторія Нікольська, – «Але все ж таки хотілося б більше підтримки з боку держави, тому що все, що відбувається , це – на громадських засадах. DSC_2387
DSC_2434

“Спочатку, так, дуже складно, коли всі розмовляють російською», – говорить один з випускників Безкоштовних курсів, – « Але я став помічати, що дуже багато знайомих при зустрічі зі мною переходять на українську. Тобто, не я під них підлаштовуюсь, а вони під мене. І я побачив, що дуже багато людей хочуть розмовляти рідною українською і до цього все йде».
DSC_2453Найкраще склали підсумкову атестацію У.Скиданенко і А.Грнинь , за що отримали у подарунок від ГО «Відродження сходу» . книжки про «Історію українського козацтва на Луганщині» автора І.Саєнко . Також збірники творів Сергія Жадана отримали В.Колодочка і випускниця попередньої групи Є. Тарусова, які не пропустили жодного заняття.
Після урочистого вручення сертифікатів, випускники подякували викладачу Безкоштовних курсів української і організаторам і зробили спільне фото на пам’ять.
ГО «Відродження сходу» висловлює подяку Анастасії Розлуцькій і ГО «Український світ» за надіслані Сертифікати Безкоштовних курсів української.

Фотоальбом –  Вручення сертифікатів випускникам Безкоштовних курсів української

 

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *