Презентація книги Петра Билини в Сєверодонецьку і Лисичанську


11 червня 2017 року у Сєверодонецькій міській публічній бібліотеці та Лисичанській Центральній бібліотеці за підтримки ГО «Відродження сходу» відбулися творчі зустрічі з бійцем добровольчого батальйону «Золоті ворота» Петром Билиною і Презентація його книги «Війна кличе. Стань переможцем».
Це книга-щоденник створена автором з упорядкованих нотаток у військово-польових умовах, що містить роздуми, описи подій, що відбувалися з паном Петром на теренах Луганщини: містах Сєвєродонецьку, Лисичанську, Щасті, селищах Біла гора, Кримське, де він проходив військову службу і боронив Україну від окупантів у 2014—2015 роках.

Як розповів Петро Билина, він взяв на війну майже 20 блокнотів, що носив із собою у кишені, і коли була змога, робив певні нотатки, які згодом перетворилися на військовий щоденник, а з рештою – й у книгу, яка мала тернистий шлях від видавництва до видавництва, перш ніж побачити світ у поліграфічному виданні. В цьому щоденнику є не лише розповіді про події, що сталися у певну дату, а багато роздумів про українську національну ідею, провідну роль української мови, яка є однім із наріжних каменів побудови державності й основною ознакою, що відрізняє українця від інших етносів, історію України-Русі, та необхідність трансформації зрусифікованого «хохла» на справжнього українця – володаря своєї землі і долі.
Петро Билина зазначив, що на написання цих нотаток на полях російсько-української війни його надихнули подібні щоденники, написані українськими солдатами і офіцерами часів російсько-української війни 1917-1921 років, які залишилися мовчазними свідками подій сторічної давнини. Хочеться зауважити, що через певний час ця книга так само, стане одним із історичних джерел сучасної російсько-української війни, до того ж вона містить не сухі факти які ми звикли чути з випусків новин, а саме розповідь від першої особи, про те, що відбувалося, що відчував і про що думав автор, перебуваючи на фронті.


Головною темою цих творчих зустрічей-презентацій є те, що війна досі триває, і відбувається не лише по лінії фронту, а й ідеологічно і політично. Адже сусідня країна-агресор не тільки загарбує і привласнює собі наші землі, вона також усіляко нав’язує нам свої міфологеми про «один народ», «спільну історію», «меншовартість української мови і культури», тож, якщо ми прагнемо перемоги, то маємо боронити рідну землю по всіх цих фронтах.
Наприкінці творчих зустрічей з Петром Билиною у Сєвєродонецьку та Лисичанську всі охочі традиційно мали змогу поставити автору свої запитання і отримати відповідь, а також придбати книгу й отримати автограф, а ті, кого зацікавить цей військовий щоденник, можуть звернутися до бібліотек, адже Громадська організація «Відродження сходу» подарувала цю книгу до бібліотечних фондів міст Сєверодонецька та Лисичанська.
Олександра Данько.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *