День народження Шевченка


9 березня 2018 року патріоти Сєверодонецька традиційно зібралися з національною символікою біля погруддя Тараса Шевченка, щоб відзначити 204-ту річницю з Дня народження Великого поета. Незважаючи на непрості погодні умови, бо місто за останні дні перетворилося на суцільну ковзанку, небайдужі громадяни прийшли вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, покласти квіти, почитати його поезії. А ось влада Сєверодонецька, як міська, так і обласна, вже другий рік поспіль проігнорувала цей день, не запланувавши на 9 березня в нашому місті жодних масових заходів, як це було у 2015-2016 рр. Обласна влада вже вдруге відзначає цей день у Сватовому, і складається враження, що обласний центр перемістився саме туди, ну а міська влада, схоже, зовсім не визнає День народження Шевченка святом. Натомість заходи до свята, яке нам досталося у спадок від Радянського Союзу – 8 березня, і яке більшість розвинених країн на національному рівні не святкує, як обласна, так і місцева влада провести не забули.
Об 11-й годині ранку патріотичні мешканці міста зібралися на святковий Флешмоб біля погруддя Тараса Шевченка, принесли з собою національну символіку, книгу «Кобзар» і квіти, після покладання яких заспівали Гімн України. Потім традиційно читали твори поета, які кожним словом пронизують душу. «Шевченко – це наша наша національна гордість, тому що його творчість – дуже близька до серця», – говорить учасниця Громадської організації «Відродження сходу» Вікторія Придатько, – «Коли ми слухаємо вірші Кобзаря, ми розуміємо, що кожне, кожне слово має вагу і воно западає глибоко в душу». «Шевченко – це наш український Геній, це – пророк, який об’єднує націю», – говорить голова ГО «Відродження сходу» Вікторія Нікольська, – «Якщо ми подивимось, які зараз у нас в країні відбуваються політичні процеси, то політики, на жаль, роз’єднують країну. Шевченко, його творчість, це – саме те, що українців об’єднує».
Приємно, що цьогоріч у Флешмобі взяли участь і школярі, які теж читали присутнім вірші Шевченка. А один з них – Костянтин прочитав навіть два власних вірша, які присвятив Великому Кобзарю. Також до Флешмобу долучилися школярі з Марковки Луганської області, які приїхали до Сєверодонецка подивитися виставу в Обласному театрі, один з віршів Великого поета вони прочитали хором. Справжньою приємною несподіванкою став виступ переселенця з Луганська – пана Віктора, який прочитав «Заповіт» Шевченка англійською мовою. Ну а наприкінці перед присутніми виступив заслужений артист України, артист драми обласного академічного музично-драматичного театру –  Іван Шербул, який чудово виконав вірш Тараса «Мені однаково, чи буду…» . Отже, святкування Дня народження Великого Кобзаря видалося  цьогоріч по-особливому душевним і щирим.

 

 

Фотоальбом –  День народження Шевченка, 2018 р.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *