Книги сильніші за танки. Як воїн АТО заснував українську книгарню за 20 км від фронту


На фасаді цієї невеличкої книгарні фото бійця АТО – не випадкове. Сергій Бахонько – перший боєць, який загинув у роті старшини Володимира Дериведмедя. Відвоювавши добровольцем у батальйоні Азов, “Батя” – такий позивний був у Володимира, тепер відкрив власну книгарню у рідному Бахмуті.

Зробив це у пам’ять про іншого свого бойового побратима, Антона Цедіка, який загинув під час виходу колони батальйону Донбас з оточення під Іловайськом. Назва ж книгарні Еней – це позивний загиблого друга. Він над усе любив книги.

Повернувшись до мирного життя, “Батя” вирішив, що відтепер боротиметься за свою країну за допомогою книг, та заохочуватиме земляків читати українською. Книгарня хоч і невелика, тут є все: від літератури для дошкільнят до книг для бізнесу.

Володимир каже, частину передали самі автори. А ще “Батя” неабияк пишається своїм відеоархівом, де відвідувачі книгарні читають вірші, або співають пісні українською. У його книгарні співали й декламували українські вірші і гості-земляки, які давно живуть в різних країнах світу.

Щоправда книжковий бізнес у “Баті” поки не дуже дохідний, частіше заходять ксерокопії зробити, часом вишиванки купують. От вже за місяць за оренду заборгував. Та досвідчений вояка не здається: каже, великі справи часто роблять невеликими кроками.

До слова, дітям Маріуполя безкоштовно роздали книги Стівена Хокінга українською.

Джерело: https://fakty.ictv.ua/ua/videos/knygy-sylnishi-za-tanky-yak-voyin-ato-zasnuvav-ukrayinsku-knygarnyu-za-20-km-vid-frontu/

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *